Taniec dla szkolniaków

Każda lekcja tańca rozpoczyna się od ćwiczeń rozgrzewających i rozciągających. Kolejne kroki i figury wybranego stylu tanecznego pokazywane są stopniowo
i objaśniane na bieżąco w trakcie kursu. Dzieci opanowują stopniowo podstawy techniki wybranego stylu, uczą się choreografii, improwizują, tworzą własne
układy, by zabłysnąć na scenie ze swoim instruktorem/ instruktorką w końcowo rocznym pokazie.

Kursy tańca odbywają się w następujących stylach:

Hip hop i Taniec nowoczesny

Na tym kursie dzieci i młodzież uczą się podstaw hip hopu, opanowują kroki i jakości ruchu, które są kluczowe dla tego stylu tańca. Poznają zasady free style’u, pracują na zadaniach, które rozbudzają kreatywność i świadomość ciała. Młodzież i dzieci nauczą się, jak dobrze się ruszać w rytm najlepszych hip hopowych kawałków. Ale to nie wszystko ! Szybko zobaczą jak świetnie mogą poczuć się we własnej skórze i rozbudzić swoją kreatywność w tańcu i nie tylko.

Jazz i Balet

Piękna linia ciała, piruety, elastyczność i lekkość ruchów, to taniec, o którym marzy prawie każda dziewczynka. Podczas tego kursu dzieci i młodzież uczy się podstaw techniki jazzowej opartej na balecie. Starannie zaplanowane rutyny taneczne, ale także ciekawe choreografie i improwizacje pozwolą kursantom szybko rozwinąć potencjał ruchowy i cieszyć się wyzwaniami w tańcu. Nauczą się czuć muzykę, ale także wyrażać siebie swobodnie w tańcu i nie tylko.

Break Dance

To styl będący nieodłącznym elementem kultury hip hop’u. Kroki wykonywane w parterze oraz charakterystyczne ruchy sprawnościowo- siłowe, pozwolą kursantom zbudować atletyczny potencjał ciała, ale także improwizować do rytmu muzyki i rozwijać płynność w tańcu – flow. Elementy akrobatyczne, które zawiera ten styl, to fantastyczna porcja wyzwań dla dzieci i młodzieży, pozwalająca rozwijać naturalny aparat ruchowy, który daje ogromne możliwości do eksperymentowania i cieszenia się tańcem.

Tel. 605 780 193

kontakt@dance4balance.pl

www.dance4balance.pl

Formularz kontaktowy

15 + 11 =